10
okt.
07

Noorte psüühika sassis?

Selline kutse tuli täna:

Ülemaailmse vaimse tervise päeva raames korraldab Tallinna Vaimse Tervise Keskuse Lasnamäe töö- ja tegevuskeskus (Pae 19) neljapäeval, 11. oktoobril kell 9-17 lahtiste uste päeva, kus saab jälgida päevakava rakendamist ning teavet psüühikahäiretega inimeste igapäevaelu toetamise teenusest.Keskusesse oodatakse psüühikahäiretega inimesi, nende lähedasi, sotsiaaltöötajaid ja tegevusjuhendajaid teistest asutustest ning psühhiaatriahaigla spetsialiste.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on vaatamata vaimse tervise probleemide laiale levikule Eesti ühiskonnas juurdunud eelarvamuslik hoiak psüühikahäiretega inimeste suhtes. “Tuleb hoiakuid muuta ja kujundada positiivset suhtumist vaimse tervise probleemidega inimestesse, et julgetaks varem arstide poole pöörduda,” ütles Martinson. “Õigeaegne pöördumine on psüühikahäirete ennetamisel sageli määrava tähtsusega.”

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni andmetel ilmneb 25%-l inimestest mingil eluperioodil vaimse tervise häireid. Eestis diagnoositakse igal aastal 26 000 uut psühhiaatrilist haigusjuhtu. Statistika järgi on psüühika- ja käitumishäired Eestis püsiva töövõimetuse tekkimise põhjusena teisel kohal, kusjuures 16-29 aastastel esimesel kohal.

Tallinna Pressiteenistus
10. oktoober 2007
Iseenesest tore ja vajalik ettevõtmine, aga minul tekkis küsimus: miks just noorte psüühika nii korrast ära on?
Advertisements

2 Responses to “Noorte psüühika sassis?”


 1. 1 wild
  10/10/2007, 21:55

  Noh, väga noorte psüühika läheb sassi nt sellest, et “noorus on hukas” – kui on harjutud iga aasta uus telefon saama ja üks aasta enam ei saa – katus sõidab korralikult ära.
  Veidi hiljem selgub, et raha jms asjad ei tule nii lihtsalt kui tundus ja inimsuhted ei allu ka oma tahtele – jälle sõidab ära.
  Ah, lühidalt- tänapäeval ei osata isegi välismaa kilekotist enam rõõmu tunda. 😛

 2. 2 Simo
  13/10/2007, 12:36

  Tegelikult ei ole mitte noorte psüühika eriti haige, vaid hiljem tulevad muud haigused lisaks. Psüühilised haigused löövad tavaliselt nooremalt välja. Vanemaks saades on need osadel välja ravitud, osadel alles, osad on langenud suitsiidi ohvriks.


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


Lehed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine


%d bloggers like this: