12
dets.
07

Nuga, palun!

Sirje ja Kati väitlevad teemal “Väikekodanlus ja lauakombed”. Mulle tuli siis meelde, kuidas mina õndsal sotsialismiajal koolisööklas alati hädas olin, kui tuli alumiiniumkahvliga (mille kõik harud eri suundades vaatasid) praadi süüa. Nuga ei võinud ometi nõukogude kooliõpilase kätte usaldada, mine tea, mis terariistaga ette võtab.

Aastaid hiljem, sotsialism hakkas juba lagunema ja kapitalism polnud veel kohale jõudnud, šokeeris mu vanem tütar sama kooli köögipersonali, kui kõndis praepäeval söökla köögipoolele (kuhu sanitaarnõuete järgi õpilasel kohe mitte luba polnud siseneda) ja nõudis valju häälega nuga. Leiti sahtlipõhjast, õigemini küll õpetajatele ette nähtud riistvara hulgast, talle siis nuga. Järgmisel praepäeval jälle sama lugu, ja selle järgmisel ja selle järgmisel ka. Siis hakkasid klassiõed ka nõudma. Nii palju nugasid koolis aga vist polnudki. Köögipersonal juba infarki äärel. Asi võeti isegi lastevanemate koosolekul arutusele. Seda nad poleks pidanud tegema. Enamus lapsevanemaid teatas, et kodus ju süüakse noa ja kahvliga, miks koolis ei tohi?! Või peaks laps iga päev kodunt noa kaasa võtma?

Järgmise õppeveerandi alguseks olid noad sööklas olemas. Ja mu poeg, kes seitse aastat hiljem kooli läks, isegi ei mäleta, et oleks pidanud nuga köögist küsima minema.

Advertisements

1 Response to “Nuga, palun!”


  1. 1 Maria
    17/12/2007, 19:37

    Meie kodus noa ja kahvliga ei söödud. Ma ei teagi miks. Ja võibolla oli laual ka nuga. Kuid kui ma ühel hetkel pidin hakkama nuga kasutama… Arva ära kui vana ma siis olin? Ma ei usu elusees, et sa hetkel pakkusid 18. Aga nii ta on. Minu lapsed oskavad mõlemad noa ja kahvliga süüa. Kodus saavad nad ise valida, et kuidas söövad ja pigem valivad nad ikka noa ka.


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


Lehed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine

detsember 2007
E T K N R L P
« nov.   jaan. »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

%d bloggers like this: