20
veebr.
08

Koeraarmastus?!

Nõmmekad teavad, et vahetevahel jookseb seal keskuses ringi suur beež koer. Ilusa läikiva, veidi lokkis karvaga, hästi toidetud. Aga tähelepanelikumalt vaadates näeb ka, et koeral on raskusi liikumisega, tegelikult ta lausa komberdab.

Olen seda koera juba aastaid näinud, vahel harva ka koos perenaisega, enamasti ikka üksi. Tean, et sel loomal on olnud mitu operatsiooni, küll on kasvajaid eemaldatud kaelalt, küll tagajalgade vahelt. Aga ikka tulevad need tagasi. Eile just vaatasin – tagajalad on teineteisest ebaloomulikult kaugel, koer suudab vaevu-vaevu käia.

Koer pole enam esimeses nooruses, õigemini tublisti üle keskea juba. Vägisi kipub pähe mõte – kui kaua lastakse tal veel kannatada…

Ise koeraomanikuna tean, kui raske on sellist otsust teha, seda enam, et võib-olla tõesti pole loomal valusid. Aga millest ma kuidagi aru ei saa, on see, miks lastakse haigel koeral vabalt hulkuda. Oma vaevalise liikumise tõttu võib ta ju kergesti auto ette jääda.

Usun, et perenaine armastab seda koera. Aga kuskil on ju piir…
Advertisements

2 Responses to “Koeraarmastus?!”


  1. 1 sjgelle
    20/02/2008, 20:54

    Mul on halvasti koheldud või hüljatud koduloomadest rohkem kahju kui inimestest. See vist kõlab väga julmalt, aga ma mõtlen: tihti on inimene ise oma hädades süüdi või siis vähemalt on tal võimalus midagi oma päästmiseks ette võtta, aga kodustatud loom on ja jääb inimesest sõltuvaks. Ja inimene peab vastutama tema elu eest!

  2. 2 Piret
    21/02/2008, 14:48

    Mina ei mõista üldse,kuidas lastakse linnas koertel vabalt joosta?Koeraga võib ju midagi juhtuda ja lisaks võib ta ise inimesi hirmutada.Kõik ju ei tea,et sõbralik teine.Ja kes junne koristab?!


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


Lehed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine

veebruar 2008
E T K N R L P
« jaan.   märts »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829  

%d bloggers like this: