07
okt.
08

Kogemusnõustamine psüühikahäirete puhul

Täna, 7. oktoobril avas abilinnapea Merike Martinson Haabersti klubimajas Õismäe tee 5a Tallinna Vaimse Tervise Keskuse teabetoa, kus hakatakse lisaks sotsiaalnõustamisele pakkuma uue teenusena kogemusnõustamist.
„Kogemusnõustamine on Eesti vaimse tervise süsteemis nõustamisteenusena ainulaadne, arenenud riikides praktiseeritakse seda väga edukalt,“ ütles abilinnapea Martinson.
Tallinna Vaimse Tervise Keskus teeb koostööd Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingu (EPRÜ) juures asuvate kogemusnõustajatega. Need on inimesed, kes psüühikahäiret kogenuna õppinud sellega toime tulema, on sellest paranenud ning isikliku kogemuse toel omavad parimat eeldust ja oskust teiste juhendamisel. Nõustajate seas on erinevate erialade esindajaid, sh loomingulisi inimesi, kes oma sõnul soovivad vähendada sildistamist, kummutada müüte ja kaasa lüüa vaimse tervise poliitika kujundamisel.
„Kogemusnõustamise eesmärgiks on edendada vaimse tervise valdkonda ja korraldada respektseminare, et ühiskond õpiks paremini mõistma psüühikahäirega inimest,“ tutvustas abilinnapea Merike Martinson. „Lõpeks oleme kõik ühesugused inimesed ja keegi pole ära teeninud halvakspanu ega tõrjutust.“
Avatud teabetoas jagatakse ka infot vaimse tervise teenustest, samuti teavitatakse teiste vaimse tervise võrgustiku koostööpartnerite teenustest ja toetustest, sh linnaosade sotsiaalhoolekande osakondade tööst, pensioniameti toetustest, rehabilitatsiooniteenusest jmt. Teabetoas töötab esialgu üks nõustaja, kes jagab teavet nii kohapeal kui telefoni- ja interneti teel.
Tänasel teabetoa avamisel rääkis vaimse tervise nädala ideedest Vaimse Tervise Keskuse juhataja Triin Vana, anti ülevaade koostöövõrgustikust ja teabetoa funktsioonidest, kogemusnõustajad tutvustasid teenuse arengusuundi.
Teabetuba on avatud esmaspäeval kell 9-17, teisipäeval kell 9-12 ja reedel kell 10-16; kogemusnõustaja on kohal esmaspäeval ja reedel kell 10-16. Keerulisemate probleemide puhul on soovitav eelnevalt ette helistada tel 6700 171.

Allikas: Raepress

Advertisements

0 Responses to “Kogemusnõustamine psüühikahäirete puhul”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


Lehed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine


%d bloggers like this: