14
okt.
08

Meeldetuletus – homme

algab INVAMESS!!!

Tallinna Puuetega Inimeste Koda korraldab 15.- 16. oktoobril messi „Invamess 2008”, mille eesmärgiks on suurendada puuetega inimeste, nende pereliikmete ja valdkonna spetsialistide teadlikkust teenustest ja toodetest, mis aitavad parandada puuetega inimeste igapäevast toimetulekut.
„Kui poliitikud räägivad õnge pakkumisest abivajajatele, siis tegelikult peame ka õnge ise ehitama,“ ütles Tallinna Puuetega Inimeste Koja juhatuse liige Külli Urb. „Järgmise aasta riigieelarve mõjutab eriti valusalt just puuetega inimeste elujärge, mis hoolimata põhiseaduses määratletud võrdsetest õigustest ka siiani kuigi roosiline ei olnud.
Invamessil on võimalik tutvuda haridusasutuste õppimisvõimalustega, puuetega inimeste ühingute tegevustega, abivahendi- ja meditsiinifirmade toodetega, rehabilitatsiooniasutuste teenustega jpm.
Messi käigus toimuvad mitmed avatud töötoad, mille teemadeks on puuetega laste perekonda toetavad teenused, tromboos, diabeet ja universaalne disain.
Mõlemal päeval on külastajatel võimalik küsida sotsiaaltöötaja käest nõu ja infot puuetega inimestele suunatud toetustest ja teenustest Tallinnas, vajadusel saab toimetulekutoetuse alast nõu, võlanõustamist ning teavet abivahendite soetamisel.
„Puuetega inimeste elukvaliteet ja eneseteostuse võimalused sõltuvad info, teenuste ja toodete kättesaadavusest ning samuti teiste ühiskonnaliikmete valmidusest arvestada erivajadustega inimestega,” ütles Külli Urb. „Kaasaegne infotehnoloogia ja abivahendid aitavad vähendada puudega inimeste vajadust kõrvalabi järele ning suurendavad seeläbi võimalusi osaleda aktiivsemalt ühiskonnaelus.“
Messi raames antakse välja kataloog, kust leiab infot messil osalevate organisatsioonide kohta, puuetega inimeste valdkonda puudutavaid artikleid ning samuti praktilist infot nii riiklike kui Tallinna linna poolt puuetega inimestele suunatud teenuste ja toetuste kohta.
Invamess toimub Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses (Endla 59) jaon avatud mõlemal päeval kell 14-19. Külastajatele on mess tasuta.
Invamess 2008 läbiviimist toetavad Tallinna Linnavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu.
Invamessi korraldava Tallinna Puuetega Inimeste Koja eesmärgiks on kaitsta ja esindada puuetega inimeste huve Tallinna tasandil. Koda on katusorganisatsiooniks 21-le Tallinna puuetega inimeste ühingule. Tallinnas on kokku ligi 20 000 puudega inimest, kellest 4500 kuulub Koja liikmesorganisatsioonidesse.
Lisainfo: Tauno Asuja
telefon: 52 56 560
Külastama oodatakse kõiki huvilisi!
Advertisements

0 Responses to “Meeldetuletus – homme”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


Leheküljed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine

Advertisements

%d bloggers like this: