18
okt.
08

Üldrahvaliku omandi vähenemine

Mõned inimesed tunduvad muutuvat üldrahvalikuks omandiks. Kõik teavad ja tunnevad neid, elavad kaasa nende isiklikule elule ning kui nendega midagi juhtub, tundub, et on kaotatud keegi väga lähedane, isegi siis, kui tegelikus elus kunagi kokku pole puututud.

Üks selliseid oli Urmas Ott – kogu Eestimaal teatud-tuntud, vaevalt kedagi ükskõikseks jätnud. Ega siis polegi imestada, et tema lahkumine paras vapustus oli, seda enam, et tekkis juba lootus, et kõik muutub paremaks.

Ega ma isegi erand pole. Minule Ott meeldis. Meeldis oma professionaalsuse tõttu. Kui tema alustas, oli vähe saatejuhte, kes kodutöö korralikult ära viitsisid teha. See andis Otile tohutu eelise – ta oskas inimestelt küsida asju, mis olid tõepoolest olulised. Samas oskas ta alati jääda hea maitse piiridesse.

Saatejuhid loomulikult on tuntumad kui näiteks lastekirjanikud. Viimaseid teatakse enamasti vaid raamatute kaudu ja teavad eelkõige need, kes lugeda viitsivad. Seepärast vist ei kajanud niiväga vastu ka Dagmar Normeti lahkumine…

Ei ole mõtet võrrelda, kumb neist kahest Eesti kultuurile olulisem oli. Kumbki täitis oma rolli ja selles olid nad mõlemad edukad. Kultuurimaastikule jäi mõlemast tühi koht järele.

Ja alles mõni päev tagasi lahkus Hendrik Toompere… Liiga palju liiga lühikese aja jooksul…

Advertisements

1 Response to “Üldrahvaliku omandi vähenemine”


  1. 1 ninataga
    18/10/2008, 10:20

    Ma võin tunduda julmana, kuid siin on üks pisuke fakt. Ma elasin 15 aastat oma elust Urmas Otiga kõrvuti majades. Tema elas Hruštšovi aegses kivimajas lembitu ja kauka nurgas, mina aga kauka ja kaupmehe nurgas. Kohtusin temaga aastaid igal päeval. Nägin teda poes ja maja juures.
    Tema suhtumine aga lastesse ja ümbritsevatesse inimestesse ei kannatanud mitte mingisugust kriitikat.
    Tema saated aga – ainus mis nendest kumas oli teravus ja vestluspartnerist üle kisamine. Minule jättis ta tühja tünni mulje. Ta ei olnud ka ekstsentrik – pigem privaatsust NÕUDEV valjuhäälne kretiin. Surnutest halba ei räägita, kuid need on faktid ja mina olen julm – mis muga ikka teha 😛


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


Leheküljed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine

Advertisements

%d bloggers like this: