27
okt.
08

Võlg on võõra oma

Nii et kui kellelegi võlgu oled, siis maksa ja ära kobise. Ja kui maksmisega jänni jääd, võid kasutada seda teenust.

No tore. Vähemalt on sul võimalus õppida, kuidas vähem võlgu olla. Sest paraku on nii, et uued maksed kuhjuvad paljudel enne peale, kui vanad eest ära saad. Korraga neid maksta aga ei jaksa. Firmasid (millest suur osa on kas riigi või linna kaasomandis) see loomulikult ei huvita. Nendel on sada ja kakskümmend põhjendust, miks teatud aja tagant tuleb hoopis hindu tõsta. Mõned põhjendused peavad isegi vett, mõned aga on selgelt rakendatud kasumiteenimise vankri ette. Ei saa kasum ju mingil juhul väheneda, siis süüdistavad firmade juhatused töötegijaid kohe halvas majandamises ja kipuvad neid võimekamate (loe: külmaverelisemate) vastu välja vahetama.

Ühelt poolt saan ma aru linnavalitsusest, kes sel juhul vähemalt näiliseltki oma linna kodanikele appi tõttab. Teiselt poolt aga tean ka, et sedasama teenust finantseeritakse minu kui maksumaksja rahast. See mulle enam ei meeldi.

Millal avatakse nõustamiskeskus, kus õpetatakse üha kõrgemate hindade ja üha vähem tõusva palga juures majandama nii, et võlgu ei tekikski? Karta on, et sellises kohas oleksid järjekorrad kilomeetripikkused igasugusest eelregistreerimisest hoolimata.

Advertisements

0 Responses to “Võlg on võõra oma”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


Leheküljed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine

Advertisements

%d bloggers like this: