16
nov.
08

Ametist ja aust

On mõned ametid, mille kandjatelt eeldatakse teatud käitumismalle ning on asju, mida neile kuidagi sobivaks ei peeta – ei lähe ametiauga kokku. Siinkohal ei tule juttu poliitikutest, kuigi ka neilt võiks mingit ametiaust kinnipidamist eeldada. Elu on näidanud, et nende ametist lahti saamiseks ei piisa alati kriminaalsüüdistusestki.

Mind pani mõtlema tänane kohtumine. Mees, kes on saanud hea hariduse, keda on isikuomaduste ja teadmiste poolest läbi katsutud ning leitud vääriliseks oma ametit pidama, kes seda ka aastaid pidas, teenides ära paljude lugupidamise ja armastuse, pidi lõpuks siiski ametist lahkuma süüdistatuna ametivande rikkumises. Kust läheb piir andestatavate eksimuste ja andeksandmatute tegude vahelt?

Ei, ta ei saanud hakkama millegi kriminaalsega. Riigi seaduste põhjal on ta puhas poiss. Tööd ei jätnud ta ka tegemata kõigist probleemidest hoolimata. Komistuskiviks said nn. elukombed, täpsemalt siis see meie meeste tavaline probleem, mis kõigi ponnistuste kiuste üle pea kasvas.

Mina, kes ma tausta tean, ei julge seda meest hukka mõista. Siin kuhjus liiga palju ebasoodsaid asjaolusid ning mitte kõik ei ole ühtviisi tugevad. Tean ka seda, et õigel ajal ei ulatanud keegi abikätt ning kui märgati, oli juba hilja. Muidugi, abi siis pakuti, kuid selleks ajaks oli ka tahtejõud mehe maha jätnud ning asjad läksid vahepeal isegi hullemaks. Kõrgetel ülemustel ei jäänudki muud üle, paraku, kui mees ametist lahti lasta.

Ega praegugi veel kõik korras ole ning kahtlane, kas päriselt korda saabki. Ning pole ta esimene ega jää kardetavasti ka viimaseks, kes samal põhjusel ametist ilma jääb.

Mõne ameti pidaja majal öeldakse olevat klaasist seinad. Sa võid teha paljugi, miski inimlik pole ju kellelegi võõras. Pühakuid tänapäeval vaevalt leidub. Aga kuskil on piir, millest üle astuda ei saa. Selle äratundmine kuulub ameti juurde.

Ametiau on püha.

Advertisements

2 Responses to “Ametist ja aust”


  1. 1 ritsik
    01/12/2008, 11:13

    Sa vist mõtled P-pilli. Mu tuttav suhtleb temaga ja usub väga, et ta suudab välja rabeleda. Minu jaoks on hämmastav langeda nii põhjalikult kuid samas mitte kaotada usku. See ja maalimine on vist ainsad, mis talle jäänud. Kas siis usk ja lootus pole piisavalt tugevad, et taas jalule saada? Mõtlemapanev lugu.

  2. 01/12/2008, 11:35

    Arvasid ära, just seda inimest mõtlesin. Ma ka väga loodan, et ta jõudu leiab ja elus kindla koha, kuigi see eelmine tee tema ees kinni pandi.


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


Lehed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine

november 2008
E T K N R L P
« okt.   dets. »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

%d bloggers like this: