18
veebr.
09

Tuludeklaratsiooni konksud

Aitasin ühel tuttaval perel e-maksuametis tuludeklaratsioone teha. Pere täitsa tavaline: mees, naine ja laps. Välja aga tuli paar üllatust.

Nimelt: kui kanda laps isa deklaratsiooni, oleks see pere saanud tulumaksu tagasi kaks korda rohkem. Ei peakski ju keeruline olema – laps ema deklaratsioonist maha, seda isegi punases kirjas tekst vastava lahtri juures nagu lubaks. Aga vaat ei saa ema deklaratsioonist maha võtta kuidagi. Vaikimisi on lapse isikukood sinna keevitatud ja tee mis tahad.

Mõtlesime, et äkki on siis kasulikum ühisdeklaratsioon teha. Mitte mingil juhul! Sellisel juhul oleks tagastatav summa kukkunud kolinal alla poolele sellest, mis nüüd siiski tagasi on lootust saada.

Nii et kui deklaratsioone täita, tasub enne kõik variandid läbi arvutada. Ja peenes kirjas tekst tuleb kah hoolega läbi lugeda.

Advertisements

5 Responses to “Tuludeklaratsiooni konksud”


 1. 1 Kristi
  18/02/2009, 18:40

  Saab küll. Proovisin ka ise aga algul ei õnnestunud. Konks on selles, et lapse rea taga oleva kustutamise nupuga tuleb ära kustutada…siis kustub isikukood ära ja seejärel salvesta lehe allääres oleva nupu abil. Siis saab isa deklaratsiooni kanda lapse.

 2. 18/02/2009, 20:07

  Tõsi, vist sellest aastast on selline võimalus juurde lisatud.

 3. 3 üks raamatupidaja
  18/02/2009, 20:10

  kui on ühisdeklaratsiooni võimalus, s.t. inimesed on omavahel abielus, siis on alati soovitav teha ühisdeklaratsioon. see, et vahepeal tundub, et üks abikaasa saaks üksi deklareerides rohkem tagasi kui ühiselt, on näiline, sest ühisdeklaratsiooni algusjärgus on abikaasa maksuvabastus arvesse võetud, tulu aga mitte.
  ühesõnaga, ma tahan öelda seda, et eraldi deklareerimine pole mitte kunagi kasulikum kui ühisdeklaratsioon. vahel on küll tulemus sama, aga jah, mitte kunagi kasulikum.

 4. 18/02/2009, 22:42

  Raaamtupidajal on siin yks apasakas. See jutt yhisdeklarist kehtib juhul kui K6IK makusvabad v2ljaminekud on kantud deklarile elektrooniliselt. Juhul kui osa asju tuleb deklarile kanda ise, t2hendab see, et automaattagastusega raha ei saa. Sellisel juhul on kasulikum nii, et yks abikaasa kannab k6ik mis elektrooselt v6imalik oma deklarile ja v6tab enamikku pappi kohe v2lja, teine kannab asjad k2sitsi peale ja saab juulis.
  Hetkel peaks elukalliduse t6us kyll peatunud olema, aga eelmisel kevadel oli kyll 10K veebruaris vs. 10K juulis vahel oluline vahe inflatsiooni n2ol. Suurem kui see n2rune m6nisada krooni, mis yhisdeklarist v6itu tuleb.

 5. 19/02/2009, 10:39

  Veel üks huvitav tähelepanek selle elektroonse deklari kohta. Kuna mul on juba mõnda aega välismaal õppiv laps, siis aeg-ajalt tuleb täita sealset “õppemaksu rubriiki”. Toredad inimesed on sinna (ilmselt hunnitu eesmärgi nimel deklari täitja elu-olu lihtsamaks teha) lisanud kasti, kust on võimalik valida õppeasutuse asukohariiki. Esialgu võtsin seda menüüd umbes korda kolm lahti ning ei uskunud oma paljunäinud silmi. Rubriik “välisriigid” oli piiritletud ainult ja üksiti Euroopa Liiduga!!! Ka riigi käsitsi lisamise võimalust polnud.
  Teinud selle vahva avastuse, helistasin muidugi Maksuameti kohalikku büroosse. Selgus, et on siiski olemas üks valik lisaks Euroopale – vastava lahtri tühjaksjätmine. Need tüübid, kes mingil põhjusel selle kasti sinna lisasid, oleks ju võinud sinna juurde treida ka infonupukese sisuga “täitmine rangelt vabatahtlik”. Või kui natuke õelutseda, siis ehk ka “kui sind pole EL-s, siis pole sind olemaski”.
  Vaat sedapsi ja teadmiseks teistelegi.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


Leheküljed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine

veebruar 2009
E T K N R L P
« jaan.   märts »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Advertisements

%d bloggers like this: