31
märts
09

Töötukassa juhtkond piiblikooli!

Söömaklubis oli pikalt juttu, miks meie töötukassa on hädas, kuigi oleks võinud headel aastatel palju suurema reservi koguda. Siis oli rääkijaid palju ja mina maadlesin vahepeal tehniliste probleemidega, ei tulnud meelde üht õpetlikku lugu rääkida.

Aga Piiblist leiab selle kohta väga asjaliku loo, mida oleks tulnud teha. Kurb, et seda raamatut eriti ei tunta või ei tahetagi tunda.

Lugu ise räägib Joosepist, kes Egiptusesse orjaks oli müüdud. Seal aga sai ta ruttu kuulsaks unenägude seletajana. /1 Ms 41/

Kord nägi vaarao  imelikku und, millest ta ise kuidagi aru ei saanud. Nimelt olid seal algul seitse rammusat lehma, siis aga tulid seitse lahjat ning sõid need rammusad ära.

Joosep seletas, et rammusad lehmad on head vilja-aastad, lahjad aga ikalduseaastad. Heade aastate saagi ülejääk tuleb salve koguda, et ikaldusaastatel midagi süüa oleks.

Sellise targa nõu eest sai Joosep vabaduse ja kõrge ametikoha vaarao õukonnas. Nii nagu unenägu ennustas, nii läkski – seitsme hea vilja-aasta järel tuli ikaldus. Egiptuses aga nälga ei olnud, vilja jätkus teistelegi müümiseks.

Oleks meie valitsus ka kuulda võtnud ennustusi, et head ajad ei saa lõpmatuseni kesta ning varunud suuremad reservid siis, kui see veel võimalik oli, poleks praegu töötukassal näpud põhjas.

Advertisements

4 Responses to “Töötukassa juhtkond piiblikooli!”


 1. 31/03/2009, 02:53

  Kuigi lugu jäi sellisel kujul rääkimata, läbis selle mõte ikka vestlust ja mitte ainult seoes töötukindlustusega vaid ka riigieelarve üldisemas kontekstis.

 2. 31/03/2009, 02:56

  Ja siis veel kakeldakse, miks meie koolides peaks usuõpetust õppima 😉 Tähtsamaid piiblilugusid peaks ikka tundma, oleks elus kasuks, nagu näha.

 3. 3 Bianka
  31/03/2009, 12:50

  Koguti minu meelest reservi päris hoolega headel aastatel, aga hoidmine oleks nõudnud rohkem kontrolli ja tähelepanu.

  Ma ei ole küll asjaga nii detailselt kursis, aga enne kriisi algust oli ajakirjanduses juttu, et töötukassa reservid oli paigutatud sellistesse võlakirjadesse või väärtpaberitesse, millel oli lubamatu riskiaste. Ja tulemuseks oli see, et kriisi alates oli reservidest haihtunud väga suur osa. Mul oli küll tunne, et selline investeeringu valik ei olnud mitte üksnes rumalus, vaid ka altkäemaks oli ehk mõjutanud rahade paigutamise valikut. See jutt vaibus maha, aga ma ei usu , et see kaotsiläinud raha kusagilt tagasi saadi. Kõik väärtpaberid ja fondid, mis on oma väärtusest poole kaotanud, nii jäidki.

 4. 31/03/2009, 17:58

  Vahepeal alandati tublisti maksumäärasid ka ju, põhjendusega, et muidu koguneb liiga suur reserv, mida millekski muuks kasutada ei tohi. Hannes Rumm on sellest päris hästi kirjutanud, viide on söömaklubi blogis.
  See ja vale rahapaigutus kokku ongi praeguse olukorra tekitanud, keegi ei tahtnud uskuda, et töötute arv nii kiiresti kasvab 😦


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s


Leheküljed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine

märts 2009
E T K N R L P
« veebr.   apr. »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Advertisements

%d bloggers like this: