15
juuli
09

Olemas olla – enda või teiste jaoks?

Vahel on küll tunne, et oled olemas ainult selleks, et teistega arvestada, nende eest hoolitseda, neid teenindada. See, mida sa ise tahad teha, seda teed ainult siis kui kõigest muust aega üle jääb. Kõigi teiste tahtmised, soovid, vajadused on olulisemad kui sinu omad.

Kui teised tegelevad parasjagu millegagi, ei või neid segada, nad ei saa ju oma tegemisi pooleli jätta, et kasvõi midagi vajalikku teisest toast tuua või viia. Sina pead oma tegemised aga kohe kõrvale jätma kui kellelgi midagi vaja.

Plaanid kuhugi minna – teiste näod venivad pikaks seda kuuldes. Kui nemad kuhugi lähevad, pannakse sind lihtsalt fakti ette. Sinu käimistega arvestatakse vaid niipalju kui see teistele sobib. Olgu, töölkäimise kohta see ei kehti, seda muuta ei saa.

Sina pead teadma, kus kõik asjad on, isegi siis kui sina neid ära pannud ei ole. Sina pead kõige peale mõtlema, kõike oskama, kõike saama, kõik ette nägema.

Sina pead lohutama ja toetama, kui kellelgi midagi halvasti läheb, sina pead kõik ära kuulama. Aga kui sinul endal tuju paha, vaadatakse imestunult otsa – no mis on siis?

Ja kui avastad, et külmkapist on ära söödud just sinu lemmikjäätis, mida hoidsid mõnusaks äraolemiseks, tehakse süüdimatult suured silmad – aga sa ju ei söönud seda, ma mõtlesin, et sa ei tahagi…

/* uriseb

Advertisements

2 Responses to “Olemas olla – enda või teiste jaoks?”


  1. 15/07/2009, 09:42

    Jaaaa, see kõik on õigus, kuid vähemalt omas lähedases ringis tuleb vahetevahel end maksma panna, viisakalt kuid kindlalt. Kuskil on kirjutatud – kui ennast ei armata ei armasta teised kah. Tuleb võtta oma aeg, kasvõi võtta leht ja minna murule jäätist sööma, märkusega “ja mind ei ole teie jaoks nii ja nii kaua aega.” Algul see kindlasti äratab imestust, aga küll sellega harjutakse. Ole tubli 🙂

  2. 15/07/2009, 13:10

    Eks see tunne tuleb aeg-ajalt kõigile peale.


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


Lehed

Blog.tr.ee "";

ajaarvamine

juuli 2009
E T K N R L P
« juuni   aug. »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

%d bloggers like this: